Nietrzymanie stolca po porodzie

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

sonda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezwykle szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas poprawniejsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są również treningi oddechowe, jakie trzeba w następnej kolejności jak na ogół powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim paniom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie szybko zezwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek myśli, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.