jak ćwiczyć mięśnie kegla kulkami

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla kulkami

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, jakie rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z w pewnych sytuacjach można też ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, żeby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie zakupić dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces i okazuje się, że dają korzystne efekty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt w czasie porodu drogami natury i znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.