hydrolat na trądzik różowaty

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, gdyż mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.