alkoholik leczenie Kraków

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

terapia alkoholowa zamknięta

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez skład profesjonalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zaczęciem kuracji osoba musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także nawiązać debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma stosownego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.